A lottómilliárdos ország, amely tönkreteszi magát
Amíg az EU-támogatásokat ilyen mértékben lopják szét, jobban járnánk, ha nem kapnánk semmit se.
Amíg az EU-támogatásokat ilyen mértékben lopják szét, jobban járnánk, ha nem kapnánk semmit se.
Folytatódik több száz vállalkozó vesszőfutása, miután a kormány két hónapja nem tudja eldönteni, hogy melyik számlájukat fogadja be, melyiket nem. A vállalkozók nem jutnak az elnyert pénzükhöz, nem tudnak beruházni, fejleszteni. A legabszurdabb része a történetnek: ha az állam hibája miatt nem lesznek képesek teljesíteni a pályázatban vállaltakat, akkor az állam visszakövetelheti az uniós pénzt, sőt még a további pályázatokból is kizárhatják őket. A problémát épp a kormány által felkínált egyszerűbb adózási mód is okozza.
A gyanú szerint közbeszerzési mutyi folyt a magyar útépítéseknél, amihez nem akarnak támogatást adni.
Öt uniós pályázat nyílik meg szerdán, több mint 61 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást oszthatnak szét a jelentkezők között.
"Azt szeretném, ha a régióban nem lenne olyan ország, ahol könnyebben lehetne európai uniós forráshoz vagy támogatott kamatú fejlesztési hitelhez hozzájutni, mint Magyarországon" - jelentette ki Csepreghy Nándor.
A magyar kis- és közepes vállalkozásoknak jutó uniós forrásokról, a munkahelyteremtés támogatásáról, a külföldi munkavállalásról, valamint a tervezett infrastrukturális fejlesztésekről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök kedden Baján, a helyi televíziónak adott interjújában. Hangsúlyozta, hogy az uniós pénzek nagyobbik részét a vállalkozók kaphatják.
Nincs vége a Tarlós-Lázár szóváltásnak, most a főpolgármester válaszolt vissza az államtitkár szavaira, megint a Facebookon. Szerinte van egy kis probléma azzal, hogy Lázár Brüsszelbe küldte lobbizni.
Többmilliós „ingyenpénzt” ígért a kampányban a Fidesz a fiatal vállalakozóknak, de a már két éve futó program a választások után megtorpant. A felhívásra jelentkező 1600 vállalkozó hónapok óta arra vár, hogy a kormány végre eldöntse, kinek a pályázatát támogatja. A minisztériumnál „kilincselő” fiataloknak eddig be kellett érniük egy automatikus rendszerüzenettel: köszönik a türelmüket.
Mivel Szekszárd jelenlegi ivóvíznyerő helyét néhány éven belül elérheti egy szennyezés, uniós forrásokból új ivóvízbázis készül, amely 2015 tavaszára lehet kész.
A Széchenyi Tőkebefektetési Alap 5 milliárd forintot helyezett ki júliusig 45 hazai kis-, és közepes vállalkozásba.
A Magyar Nemzet és a Népszabadság is napirenden tartja a Seszták Miklós fejlesztési miniszter körül felbukkant ügyeket. A Nemzet szerint a miniszter offshore-hátterű cége 20 milliós támogatást kapott az offshore-ellenes harc kellős közepette, a Népszabadság pedig nem talált arra bizonyítékot, hogy Seszták bármelyik egykori céges társa kérte volna, hogy ügyvédként és kültagként írjon alá céges dokumentumokat.
Lázár János arra utasította a kincstárat, hogy még a héten küldjék el Brüsszelbe az utóbbi három hónap számláit, tudta meg a 444.hu. A kormány eddig nem merte kiküldeni az április közepe utáni időszak számláit, mert pénz elvesztését kockáztatná az uniós pénzosztási rendszer átszabása miatt.
Miután a választási törvény saját testére szabásával a Fidesz mindent megtett, hogy kisebbségből is kormányozhassa Budapestet, a kormány a fejlesztési pénzek visszafogásával tartaná rövid pórázon a fővárost.
265 millió forintból, közte 165 millió forintnyi uniós forrásból épített játszóteret a szegedi vadasparkban egy korábbi trafiknyertes cége. Egy helyi MSZP-s képviselő feljelentést tesz az ügyészségnél és az Európai Csalás Elleni Hivatalnál (OLAF) is.
Egyetlen minisztérium van a harmadik Orbán-kormányban, melyet az újabb központosítás nem érintett: a honvédelmi. Minden más tárca veszített a súlyából, aminek Lázár János örülhet a legjobban, hiszen ő az átalakítás legnagyobb nyertese. Megkétszereződött feladatai száma, melyhez több mint 2400 milliárdnyi költségvetési pénz is társul.
A 2020-ig tartó uniós költségvetési ciklusban 200-250 milliárd forintot kaphat Magyarország az árvízvédelemre.
Előfordulhat, hogy néhány operatív program esetében kisebb változtatásokra lesz szükség, miután megérkeztek Brüsszelből az első észrevételek a 2014-2020-as fejlesztési időszakra vonatkozó hazai elképzelésekről.
Optimizmustól duzzadó sajtóközleményt jelentetett meg a Miniszterelnökség (MINISZTERELNÖKSÉG) arról, hogy Magyarország továbbra is küldheti a számlákat Brüsszelbe az uniós támogatások kifizetése érdekében. A helyzet azért mégsem ilyen szép, igaz, hogy mehetnek a magyar számlák – csak éppen egyelőre nem foglalkoznak velük, a Bizottság továbbra is a vizsgálatok lezárására vár.
Aláírták az egymilliárd eurós kedvezményes hitelről szóló megállapodást hétfőn az EU és Ukrajna képviselői Brüsszelben. A pénzből Ukrajna sürgős külső finanszírozási szükségleteit fedezheti.
2007-2013 közötti európai uniós tervezési időszakban 26,8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült a magyar logisztikai ipar.